Kojų varikozinių venų gydymo metodai

Veiksmingo varikoozės venų gydymo ant kojų užduotis tampa vis aktualesnė. Vystydama civilizaciją, žmonija neišmoko susidoroti su šia problema, kuri yra ne tik kosmetikos defektas. Praėjus pradiniam etapui, varikozės venos pradeda jaustis skausmais, patinimu, dermatitu, opomis.

Rizikuodami vystymo venų vystymuisi, žmonėms, kuriems yra ilgos statinės (fiksuotose padėtyse), kenčia nuo nutukimo ir veda sėslų gyvenimo būdą. Padidėja ligų aptikimo paauglystės ir net vaikystės atvejų skaičius. Profesija daro didžiulį poveikį ligos atsiradimui: 80 % mokytojų vystosi varikozės venos, 70 % genčių vairuotojų, 85 % pardavėjų. Tačiau vadovams gresia tik 20 % atvejų.

Vystymosi priežastys ir simptomai

Varikozės venos ant kojų

Pagrindinė varikozės venų vystymosi priežastis, kaip keista, yra pažanga. Žmonėms vis mažiau reikia judėti. Ir tai yra derlinga žemė sustingusioms apraiškoms, kurios apima varikozės venas. Liga reiškia širdies ir kraujagyslių bei oficialiąsias medicinos sritis, visa kryptis yra nurodyta IT-flebologijai, kuriuose tiriamas varikozės venas ant kojų, kurių simptomai ir gydymas yra gerai ištirtas kaip tarptautinių tyrimų dalis.

Ritminė širdies funkcija organizme sukuria slėgio skirtumą, dėl kurio atsiranda kraujotaka. Iš širdies kraujas „išsibarstė" išilgai arterijų ir kapiliarų, grįžta prie venų, tačiau pakeldama kojas aukštyn, ji turi įveikti sunkumą, o širdies impulsas nėra asistentė, nes beveik visa energija ėjo surišti kraują per mažas kraujagysles. Jei kraujo judėjimas išilgai gilaus kontūro yra sunkus, į išorinį išmetimą išmetimas, kuris neturi aplinkinio raumenų rėmo, todėl perkrovos metu jis lengvai ištempiamas.

Dėl tokios situacijos pobūdis suteikė tris kompensacinius mechanizmus, kurie padeda pakelti kraują:

  • Kvėpavimas: Įkvėpimo metu plečiantys plaučiai sukuria slėgio perskirstymą, dėl kurio kraujo nutekėjimas atsiranda.
  • Judėjimas. Venų sistemą sudaro vidinė gilioji dalis, per kurią daugiau kaip 80 % grįžtančio kraujo juda, ir išoriniai (poodiniai), reikalingi saugumui ir nėra skirtas ilgoms didelėms apkrovoms. Vidines venas supa raumenys, kurie, susitraukdami, stumia kraują. Bet kai raumenys atsipalaiduoja, kraujas nenusileidžia, nes tam numatytas trečiasis kompensacinis mechanizmas.
  • Intraveninių vožtuvų sistema, atidaroma esant tam tikram kraujo slėgiui. Jei slėgis susilpnėja, varčia uždaroma, užkertant kelią kraujui atgal.

Apatinių galūnių varikozinių venų priežastys yra nevienalytės ir dviprasmiškos. Sunku išryškinti atskirą, pradedamąją plėtrą, nes jame dalyvauja visas kompleksas. Pagrindiniai veiksniai, trukdantys normaliai kraujotakai, ir susiję - veninės sienos silpnumo ugdymas:

  • endokrinologija;
  • dubens organų uždegimas;
  • nutukimas;
  • traumos;
  • hipodinamija;
  • Plokščios pėdos;
  • paveldimumas;
  • Daugybė laisvųjų radikalų kūne.

Ligos simptomai

Daugeliui yra žinomi varikozinių venų ant kojų požymiai: tai: Tai:

  • Mėlynai dažyta odos tonas arba kraujagyslių žvaigždžių tinklas.
  • Kojų tirpimas ir sunkumas, mėšlungis blauzdos raumenyse, kalbant apie lėtinio veninio gedimo vystymosi pradžią.
  • Patinimas ant kulkšnių ir apatiniame apatinės kojos trečdalyje.
  • Venų išsiplėtimas po oda, matomų „mazgų" atsiradimas yra pagrindinis išorinis ligos požymis.

Tradiciniai gydymo metodai

Visose ligos etapuose plačiai naudojami vaistai, stabilizuojantys veninės sienos struktūrą ir padidintą jos toną. Esant sunkioms venų nepakankamumui, naudojami antikoaguliantai. Uždegimas ir trofinės opos gali būti gydomos priešgrybeliniais ir antibakteriniais agentais, o venų egzemos ir dermatito atvejais naudojami antihistamininiai vaistai, su edema - kalio - taupo diuretikais. Skausmams ir traukuliams vartojami ne steroidiniai vaistai nuo uždegimo. Išoriškai naudojami geliai ir kremai, pagrįsti specialiais vaistais.

Konservatyvūs (ne -chirurginiai) gydymo metodai, laiku taikomi ir kruopščiai organizuojami, leidžia daugeliu atvejų išgydyti ar patobulinti, o tai pateisina šią taktiką kaip pradedant visiems pacientams. Atlikus tyrimą, atliktą Kazano valstijos medicinos universitete, nustatyta, kad paauglystėje 15 % atvejų gali būti pasiektas pagerėjimas ar gydymas, o 30 % - stabilizuoti procesą. Šie rodikliai yra daug didesni nei suaugusiems pacientams, tai yra, kuo anksčiau pradedamas konservatyvus gydymas, tuo didesnis rezultatas.

Tradicinė chirurginė intervencija palaipsniui keičia minimaliai invazinės chirurgijos metodus, kuriuos gali paveikti tik „serganti" laivo dalis. Sukuriami aukščiausi pjūviai ir į indo liumeną įvedamos specialios medžiagos. Tokių intervencijų pasekmės atrodo estetiškai malonios.

Skleroterapija - Skleroterapija - skystų ir putplasčio vaistų įvedimas į venos lumeną su vėlesne kempine. Gydymas yra minimalus invazinis, nereikalauja bendrosios anestezijos ir padeda išvengti laikinos negalios. Bet jei medžiaga netyčia prasiskverbia į gilias venas, tada yra tromboflebito rizika.

Varikozės venos

Lazerio krešėjimas yra vienas iš taip vadinamų „biuro chirurgijos" būdų, po kurių nėra negalios laikotarpių. Vidinę venos sieną paveikia lazerinė radiacija, dėl kurios venos „uždaroma".

Flebektomija yra neskausminga operacija, skirta pašalinti išplėstą veną, pagamintą per pradurtą. Po operacijos išlieka tik mėlynės, kurios praeina per mėnesį.

Endoskopinė chirurgija (SPS) yra selektyvus poveikis paveiktoms venų vietoms, nepažeidžiant aplinkinių audinių. Operacija atliekama kontroliuojant endoskopą, reabilitacija yra dvigubai greitesnė nei po įprasto operacijos, pacientas trečią dieną palieka ligoninę.

Chirurginis varikozės venų pašalinimas. Paveiktos venos iškirpta iš poodinio audinio ir pašalinamas.

Pagalbiniai tradicinio varikozinių venų gydymo ant kojų metodai yra šie:

  • Lazerio terapija, padedanti pašalinti venines žvaigždes;
  • rankinis limfinis drenažas, aktyvinantis limfos sistemą;
  • daronvalizacija, padedanti gydyti kraujotakos sutrikimus;
  • Speciali terapija, padedanti pagerinti kraujo mikrocirkuliaciją;
  • Elektros stimuliacija, kuri sustiprina kraujagysles ir pašalina kraujotakos sutrikimus;
  • Elastinis kojų suspaudimas, efektyvus kraujagyslių žvaigždžių atsiradimo stadijoje (suspaudimo mezginių naudojimas);
  • Hidroterapija - vonios, kontrastinis dušas, hidromassage, dusimas šaltu vandeniu;
  • Pratimai naudojami kaip prevencijos metodas arba pooperacinis laikotarpis.

Tradicinė medicina

Pradinių stadijų kojų varikozinių venų gydymas sėkmingai atliekamas naudojant netradicinio medicinos metodus. Fitoterapija yra viena iš nedaugelio tradicinės medicinos būdų, pripažintų kaip oficialus kaip pagalbinis terapijos metodas, papildantis vaistus ir chirurginį gydymą. Augalų agentų naudojimas nesuteikia greito poveikio, todėl nuotaika turėtų būti ilga. Su varikozės venomis, be kita ko, paprasti augalai, tokie kaip:

  • Alavijo medis („stalviršis") padeda pašalinti nemalonius pojūčius ir deginimo pojūčius kojose;
  • Beržo lapai ir inkstai nuovira yra naudojami edemai atsikratyti;
  • „Ginkgo Biloba" prisideda prie elastingumo ir venos sienų stiprumo didinimo;
  • Įprasta Šv. Jono misa yra naudojama trofinėms opoms venų venų fone;
  • Bolshoi našta gydo varikozės opas;
  • Lauko arkliai nuoviro pavidalu naudojamas edemai nuo venų nepakankamumo.

Gydymas moliu siūlo kompresus, pritaikymus ir molio pyragus:

  • Baltas molio padeda pagerinti kraujotaką ir ląstelių regeneraciją;
  • Mėlynasis molis, kuriame yra kadmio druskos ir kobaltas, palengvina uždegimą ir pagerina periferinę kraujotaką;
  • Žalias molio, kuriame yra geležies oksido, vario, kalcio, magnio, aukso, kobalto, sidabro, palengvina patinimą ir tonus kraujagysles.

Talassoterapija naudoja gydomąją jūros galią, jos dovanas ir atmosferą jūros pakrantėje. Tai apima pasivaikščiojimus prie kranto, dietą, apimančią jūros gėrybes, maudymąsi jūroje ir jos kontempliaciją, pritaikymą dumbliais ir jūros dumblu. Visa tai prisideda prie padidėjusio kraujotakos greičio ir pašalina sąstingį.

Hirudoterapija - gydymas lechais, kurių seilėse yra daugiau nei šimtas biologiškai aktyvių medžiagų. Kartą kraujyje, lechų nuolydžio komponentai pagerina kraujo mikrocirkuliaciją, o tai pagerina audinių prisotinimą deguonimi. Seilių turinčios medžiagos prisideda prie kraujo krešulių absorbcijos ir neleidžia susidaryti naujoms. Esant progresuojančioms varikozės venoms, terapijos terapija negali grąžinti venų prie venų, tačiau pradiniame etape ji yra labai efektyvi.

Prevencija

Varikozės venų gydymas

Statistika rodo, kad pradiniai varikozinių venų požymiai pasireiškia jaunimu. Nelaukdami ligos išsivystymo, geriau atkreipti dėmesį į prevencines priemones ir šiek tiek pasistengti, kad jos būtų išvengta. Pagrindinė užduotis šiame etape yra pašalinti rizikos veiksnius ir užkirsti kelią padidėjusiems venų sistemos apkrovoms, kad negalvoti apie tai, kaip gydyti varikozės venas ant kojų:

  • Daugiausia (apie 60 procentų) kyla koja vystyklų venos, kurios dėl profesionalių pareigų stovi visą dieną. Du kartus mažesnė rizika darbuotojams, vykstantiems visą dieną sėdint. Jei dienos pabaigoje kojos smarkiai patinsta, kraujagyslės yra didžiulės ir kraujo sąstingis. Prevencinės priemonės dirbant, apkraunamos ilgą venų sistemos apkrovą: Kiekvieną valandą reikia vaikščioti 2–3 minutes arba bent jau atlikti judesius, kurie imituoja vaikščiojimą.
  • Subalansuota dieta, kurioje yra baltymų, riebalų, angliavandenių, mineralų ir vitaminų, kuriuose yra pakankamai ir rekomenduojama proporcija, padeda išlaikyti sveikatą. Dietos daržovių ir vaisių tūris turėtų viršyti gyvūninio maisto kiekį.
  • Jei norite baigti polinkį, turite nustatyti maisto apribojimą, imtis dietų, įsitraukti į kūno kultūrą, kad išlaikytumėte normalų svorį.
  • Spintoje neturėtų būti drabužių, kurie tvirtai įtemptų kūną, ir kojines su griežta elastinga juosta, kuri trukdo normaliai kraujotakai.
  • Uždaryti batai ir aukštakulniai apsunkina venų darbus. Batus reikia pasirinkti pagal dydį ir pasirinktus batus ant patogaus kulno, ne aukštesnio kaip 5 cm.
  • Didelę reikšmę venų venų prevencijai sportuoja sportas. Tokiu atveju turite išvengti naštos pratimų. Daugiausia šaudymo plaukimas, dviračių sportas, vaizdo įrašai.
  • Žygiai turėtų būti naudojami kiekviena proga - vaikščioti, o ne eiti į darbą ir iš darbo. Jei jis yra labai toli, eikite į 2-3 sustojimus nuo kelionės tikslo ir eikite pėsčiomis.

Varikozinių venų gydymas yra priemonių rinkinys, kurio metu reikia subalansuoti vaistų, suspaudimo metodų ir operacijos vartojimą.

Svarbiausia yra prevencija, tačiau jei liga pradėjo atsirasti, laiku gydymo pradžia padės su ja susidoroti.